Dalinamės glausta informacija, kuri padės Jums nepasimesti šiandienos aktualijose.   Vyriausybės sukurtas planas pirmiausia skirtas gyventojų sveikatos saugumo užtikrinimui, pagalbai smulkiam ir vidutiniam verslui, darbuotojų užimtumo ir ekonomikos skatinimui.  Trumpai, kokie paskatinimai yra įtraukti į parengtą pagalbos verslui planą, aktualūs mums, verslui skaitykite toliau. 

Naujienas taip pat galite sekti Mano Vyriausybė puslapyje Taip pat teikti siūlymai dėl garantijų verslui suteikimo sąlygų ir palūkanų kompensavimo.

Prastovos ir dalinės prastovos atvejais (jei darbdavys, įvertindamas situaciją kaip ekstremalią, pats nuspręstų stabdyti įmonės veiklą ir darbuotojams nebūtų galimybės dirbti nuotoliniu būdu iš namų) numatyta parama iš garantijų darbuotojams fondo, kurios dydis ne daugiau kaip 60 % galiojančios MMA už mėnesį. LR Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremalią padėtį, prastovos atveju, darbdavys darbuotojui moka ne mažiau kaip 40 % minimalios mėnesinės algos dydžio atlygį. Seimui patvirtinus parengtą planą, Sodra išplatins informaciją, kuria vadovaujantis bus galima kreiptis dėl prastovų kompensavimo, tikėtina, kad dėl išmokų iš garantijų fondo, darbuotojai turės kreiptis patys. Šioje vietoje vertėtų paminėti, kad darbo vietų išsaugojimui parama teikiama, kai darbuotojams yra užtikrinamas pajamų šaltinis. Kitos darbo alternatyvos: Nuotolinis darbas. Kai tai įmanoma, darbdavys turėtų sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Tuo metu mokamas darbo sutartyje sulygtas darbo užmokestis.

Nedarbingumas, jei auginamas mažas vaikas.

Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14-ai kalendorinių dienų. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

Atostogos.

Tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – apmokamas kasmetines arba nemokamas. ​