Įdarbinus užsieniečius, informaciją reikės pateikti „Sodrai“

Nuo rugsėjo darbdaviams, įdarbinantiems darbuotojus iš trečiųjų šalių, pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymą atsiranda prievolė pateikti „Sodrai“ duomenis apie Lietuvoje įdarbintus užsieniečius. Taip pat numatyta teikti informaciją apie komandiruojamus užsieniečius bei Europos Sąjungos valstybių narių piliečius.
Apie tai informavusios „Sodros“ teigimu, ši institucija aktualius duomenis pateiks Užimtumo tarnybai bei Valstybinei darbo inspekcijai, kad šios galėtų vykdyti savo funkcijas.
Draudėjai nustatytos formos pažymas apie įdarbintus užsieniečius galės teikti „Sodros“ draudėjo paskyroje (EDAS).
Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ Nr. IX-2206 pakeitimo įstatymo 62 str. (Užsieniečių įsidarbinimas) 7 dalyje numatyta, kad darbdavys informaciją apie įdarbintą užsienietį Valstybinei darbo inspekcijai ir Užimtumo tarnybai teikia per „Sodros“ informacinę sistemą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktoriaus, Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus ir Užimtumo tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka.
Tačiau nors „Sodros“, Valstybinės darbo inspekcijos ir Užimtumo tarnybos bendras informacijos apie įdarbintą užsienietį Lietuvos Respublikoje pateikimo tvarkos aprašas ir Pranešimo apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius (LDU) forma jau parengti, bet techninės galimybės šias formas pateikti per „Sodros“ Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS) bus sukurtos iki lapkričio mėnesio. Iki to laiko formų pateikti nebus galimybės.
Informacijai apie užsieniečius už laikotarpį nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 31 d. pateikti darbdaviams bus nustatytas atskiras terminas. Apie tai draudėjai bus atskirai informuoti žinutėmis per „Sodros“ draudėjo paskyrą.

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies) skirtus sklandžiam svetainės veikimui, kurie apie Jus nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus atpažinti. Slapukų politika.

Sutinku
×