Elektronikos prekėms – atvirkštinis PVM nuo rugpjūčio 1 d.

Nuo rugpjūčio 1-osios pradedamas taikyti atvirkštinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mechanizmas standiesiems diskams, mobiliesiems telefonams, planšetėms ir nešiojamiesiems kompiuteriams. Atvirkštinis PVM turi padėti kovoti su šešėline ekonomika ir mokesčių grobstymu. Jį taikyti privalės tik registruoti PVM mokėtojai ir tik tam tikrose situacijose. Kada, kodėl ir kas yra atvirkštinis PVM mechanizmas padės atsakyti Integre.
Kas yra atvirkštinis PVM: pirkėjų ir pardavėjų vaidmuo
Įprastai PVM moka pardavėjas. Mokestis yra surenkamas iš pirkėjų sandorio metu ir perduodamas į biudžetą. Atvirkštinis PVM mechanizmas reiškia, kad PVM moka pirkėjas, t.y. jis tampa apmokestinamuoju asmeniu. Sandorio metu pirkėjas atsiskaito už prekę, o PVM sumoka iš savo lėšų.
Atvirkštinis PVM taikomas tuomet, kai:
- tiek pirkėjas, tiek pardavėjas yra PVM mokesčio mokėtojai;
- pardavimo metu kasos aparato čekis nėra spausdinamas, pavyzdžiui, jei produktai yra perkami internetu.
Daugiau apie tai, kokiais atvejais atvirkštinis PVM nėra taikomas ir kitą informaciją galite rasti VMI parengtuose atsakymuose į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmo taikymu nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d.
Atvirkštinio PVM nauda
Atvirkštinio PVM taikymas naudojamas kaip viena iš priemonių užkirsti kelią PVM grobstymui. Pavyzdinis principas yra vadinamoji PVM „karuselė“: siekdami pasipelnyti, sukčiai valstybės viduje parduoda prekes, įsigytas iš kitos ES valstybės, tačiau „nespėję“ sumokėti pridėtinės vertės mokesčio įmonę uždaro; tuomet prekės yra parduodamos į kitą ES valstybę, o pardavusi įmonė, galimai priklausanti sukčiams deklaruoja PVM susigrąžinimą. Tokiu būdu iš valstybės yra grobstomi milijardai.
Integre konsultuoja visais su mokesčiais susijusiais klausimais, norite sužinoti daugiau? Mielai Jums padėsime!