Kuo naudingas 2020-iais įsigaliosiantis GPM įstatymo pakeitimas?

Nuo kitų metų vasario 1-osios GPM įstatymo nr. IX-1007 17 straipsnis, kuriame nurodoma, kas yra neapmokestinamosios pajamos, yra papildomas 58-uoju punktu:

 “darbuotojo pagal pasirinkimo sandorius iš darbdavio ar su juo susijusio asmens nauda, gauta, įsigijus akcijų neatlygintinai ar už lengvatinę kainą, jeigu akcijos įsigyjamos ne anksčiau kaip po 3 metų nuo teisės į pasirinkimo sandorį suteikimo”

 Ką tai iš tiesų reiškia ir kuo šis pakeitimas yra naudingas, paaiškina Integre.

GPM įstatymo 17 straipsnio 58 punkto paaiškinimas

Pradėkime nuo to, kas yra pasirinkimo sandoris.

Pasirinkimo sandoris

Sudarydami pasirinkimo sandorį jūs nusiperkate teisę pirkti arba parduoti prekes arba vertybinius popierius už iš anksto sutartą kainą per iš anksto nustatytą laikotarpį.

Taigi jūs sumokate sandorio kainą (premiją), o per skirtą laikotarpį galite nuspręsti, kada geriausia pirkti (kai, pavyzdžiui, akcijų vertė kyla) ar apskritai nepirkti sandoryje nurodytų akcijų.

Nusprendę įsigyti akcijas, jūs sumokate sandorio pradžioje sutartą kainą už sutartą akcijų kiekį.

Neatlygintinos akcijos

Akcinių bendrovių įstatyme 471 straipsnyje nurodoma, kad akcinės bendrovės darbuotojams akcijos gali būti suteikiamos neatlygintinai arba iš dalies atlygintinai.

Todėl mūsų aptariamas GPM įstatymo pakeitimas reiškia, kad pajamos bus neapmokestinamos, jeigu jas gausite įsigiję bendrovės akcijų sumokėdami tik sandorio kainą (jei akcijos neatlygintinos) arba sandorio kainą ir lengvatinę sumą už akcijas.

Kaip tai naudinga jums

Jeigu įsigijote teisę už tam tikrą sumą nusipirkti akcijų ir per sandorio laikotarpį jų vertė pakilo, visa jūsų gauta nauda yra neapmokestinama.

Šios nuostatos bus taikomos tik pajamoms, gautoms pagal pasirinkimo sandorius, kurie bus sudaryti nuo 2020 m. vasario 1 d.

Ir toliau sekite Integre, kad sužinotumėte visas naujienas, susijusias su mokesčiais ir dar daugiau!  Turite klausimų? Susisiekite ir mūsų komanda mielai jus pakonsultuos.