Verslo formos: kaip pasirinkti sau tinkamą?

Pradėti dirbti savarankiškai – tai svarbus žingsnis, kuris kartais gali bauginti, tačiau kad galėtumėte drąsiai eiti į priekį, tereikia išsiaiškinti, kokios verslo formos yra įteisintos ir kuri iš jų labiausiai tinka jums. Ar turėtumėte dirbti individualiai ar geriau pasidomėti, kaip įsteigti įmonę?

Kas turėtų rinktis individualios veiklos pažymą?

Individuali veikla tinka tiems, kurių planuojamos metinės pajamos neviršija 11 000 eurų. Mokesčiai vykdant individualią veiklą yra mokami metų pabaigoje pagal deklaruojamas faktines pajamas atėmus susidariusias veiklos išlaidas. Jeigu norite apskaičiuoti, kiek santaupų turėtumėte atsidėti mokesčiams, SoDra siūlo tai padaryti pasinaudojus individualios veiklos skaičiuokle. 

Verslo liudijimas vidutinėms pajamoms

Verslo liudijimą rekomenduojame turėti tiems, kurių metinės pajamos didesnės nei 11 000 eurų, tačiau neviršija 45 000 eurų, nes nuo šios sumos pradedamas skaičiuoti PVM mokestis. Renkantis verslo liudijimą atminkite, kad su šia forma galite vykdyti tik tam tikras veiklas. Fiksuotas pajamų mokestis nepriklauso nuo gaunamų lėšų, todėl norėdami sužinoti, kiek kainuotų vykdyti veiklą turint verslo liudijimą, galite pasinaudoti verslo liudijimo skaičiuokle.

Įmonę registruokite tuomet, kai esate pasiruošę investuoti

Juridinio asmens steigimas reikalauja daugiau investicijų nei individuali veikla. Prieš steigdami įmonę turite sumokėti registravimo paslaugos mokestį ir turėti įstatinį kapitalą. Priklausomai nuo verslo formos, skirsis ir mokami mokesčiai. Kad sužinotumėte, kaip įsteigti įmonę, pirmiausia nuspręskite, kokį juridinio asmens tipą pasirinksite.

Kaip įsteigti įmonę?

Juridinio asmens įregistravimą galite atlikti elektroniniu būdu, pasirinkdami vieną iš juridinio asmens formų. Siekdami užtikrinti tvirtą verslo pradžią, gerai apsvarstykite biudžetą ir parenkite finansinį planą. Kartais gali atrodyti, kad nebežinote, nuo ko pradėti, todėl pravartu pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, kurie gali patarti, kaip įsteigti įmonę ir suteikti praktinę pagalbą.

Rinkitės apdairiai

Verslo formos pasirinkimas priklauso nuo generuojamų pajamų, išlaidų ir investicijų santykio. Mažesnei ir vidutinei metinei apyvartai generuoti užteks individualios veiklos pažymos arba verslo liudijimo. Norėdami steigti juridinį asmenį, pasikonsultuokite su šios srities profesionalais.