Violetos rubrika

Aprašas, patvirtintas 2002 06 13 nutarimu Nr. 900.

Šis aprašas buvo papildytas 1.4 ir 1.5 papunkčiais, pagal kuriuos nuo rugpjūčio 1 d. atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmas bus taikomas naujoms prekėms:

  • tiekiamiems standiesiems diskams (galios iki 2022 m. vasario 28 d.);
  • tiekiamiems mobiliesiems telefonams, planšetėms ir nešiojamiesiems kompiuteriams (galios iki 2022 m. birželio 30 d.).

Primintina, kad atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmas, kai PVM išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą privalo prekių ar paslaugų pirkėjas (klientas), o ne jų pardavėjas, apraše nurodytoms prekėms taikomas, jeigu prekių (paslaugų) pirkėjas (klientas) yra asmuo, registruotas PVM mokėtoju Lietuvos Respublikoje (vykdantys veiklą asmenys ir įmonės, kurios atitinka PVM įstatymo nuostatas ir kurių pajamos per metus viršija 45 tūkst. eurų), išskyrus biudžetines įstaigas.

Tačiau, jeigu apraše nurodytųjų prekių (paslaugų) pirkėjui (klientui) išduodamas kasos aparato kvitas ir kartu išrašoma PVM sąskaita faktūra, tai, neatsižvelgiantį pirkėjo statusą, prievolė sumokėti PVM į biudžetą ir toliau lieka pardavėjui (atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmas netaikomas).

Taigi, atvirkštinio PVM išskaitymo ir sumokėjimo tvarka netaikoma, jei:

  • prekių ar paslaugų pirkėjas (klientas) Lietuvoje neįregistruotas PVM mokėtoju,
  • kai prekes įsigyja Lietuvoje PVM mokėtojomis įregistruotos biudžetinės įstaigos ir
  • kai tiekiant apraše nurodytas prekes (juodųjų ir spalvotųjų metalų atliekas ir laužą, medieną, standžiuosius diskus, mobiliuosius telefonus, planšetes ir nešiojamuosius kompiuterius), jų pirkėjui ar klientui išduodamas kasos aparato kvitas ir kartu išrašoma PVM sąskaita faktūra.

Vadovaujantis Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 80 str. 1 dalies 17 punkto nuostatomis, atvirkštinio PVM atveju pardavėjas, išrašydamas PVM sąskaitą faktūrą, be kitų privalomų rekvizitų, taip pat privalo joje įrašyti nuorodą „Atvirkštinis apmokestinimas“, t. y. nurodyti, jog parduodamoms prekėms yra taikomas atvirkštinis PVM.

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies) skirtus sklandžiam svetainės veikimui, kurie apie Jus nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus atpažinti. Slapukų politika.

Sutinku
×